V druhé polovině roku 2016 se v našem okolí událo velké množství hornických oslav, na které Hornicko historický spolek Západočeských uhelných dolů pořádal zájezdy a účastnil se jich. Vyvrcholením bylo pořádání již druhého Dne horníků ve Zbůchu počátkem září.

Krátce po květnové členské schůzi se v Příbrami u příležitosti 800 let města konalo „20. setkání hornických měst a obcí ČR a 16. evropský den horníků a hutníků“. Slavnosti probíhaly mezi 10. a 12. červnem 2016. První den bylo možné navštívit hornické expozice a městem prošel večerní osvětlený průvod. 11. června dorazil i autobus se zástupci našeho spolku a dalšími zájemci o hornictví. Hlavním bodem v programu byl průvod městem, který začínal na Svaté Hoře. Před polednem dorazily všechny spolky v průvodu čítajícím více než 100 hornických spolků z Čech i zahraničí na náměstí TGM, kde pokračoval bohatý kulturní program. Dále bylo možné ve městě navštívit i hornické muzeum a další montánní památky.

19. – 21. srpna 2016 probíhaly v krušnohorském Jáchymově slavnosti k výročí 500 let založení města. Za HHS ZUD na oslavu vyrazili Antonín a Marie Cuberovi. Městem prošel také průvod krojovaných horníků z celé republiky i ze zahraničí a program opět doplnil bohatý kulturní program.

3. září 2016 uspořádal náš hornický spolek 2. Den horníků ve Zbůchu. V dopoledních hodinách jsme položili věnec na hřbitově v Chotěšově u hrobu horníků, kteří zemřeli při důlním neštěstí na dole Austria I v Týnci. Následoval průvod obcí Zbůch, který byl zahájen na obecní návsi. Letošního průvodu se zúčastnili také kolegové z hornického spolku Prokop z Příbrami, z hornického spolku ze Sokolova a z hornického spolku z Kladna. Průvod končil v areálu ZUD a.s., kde bylo připraveno pro návštěvníky občerstvení, expozice o historii hornictví na Plzeňsku a v neposlední řadě i suvenýry našeho spolku (trička, nášivky a kšiltovky). Dále zahrála hudba k tanci i poslechu a nechyběl výstup na blízký odval s možností rozhledu po okolí. Při organizaci průvodu velmi pomohl Sbor dobrovolných hasičů ze Zbůchu.

Následující sobotu 10. září 2016 se konal Den horníků v Sokolově, kam náš spolek také vyrazil. Autobusovou dopravu zajišťoval náš člen p. Jaroslav Bláha a do Sokolova vyrazila jedna z nejpočetnějších delegací z naší republiky. Všichni měli naše spolková trička a v průvodu městem nás velmi dobře reprezentovali.

18. září 2016 organizovalo slovenské město Pezinok vinobraní a i zde se v průvodu městem představili naši zástupci.

Během léta založil p. Antonín Cubera Facebookové stránky našeho spolku, kam je možné se přihlásit a být informován o činnosti spolku.

Na dalších řádcích bychom Vám představili naše plány na zbytek roku a rok následující.

8. prosince 2016 bude přednášet Ing. Jakub Bacík na 107. hornickém semináři v Národním technickém muzeu o historii těžby černého uhlí na Plzeňsku a také o HHS ZUD.

11. února 2017 budeme organizovat již druhou Hornickou zábavu, na kterou jste všichni srdečně zváni. Zábava proběhne v Národním domě v Chotěšově od 20:00, k tanci a poslechu bude hrát Holýšovská trojka. Připraven je pestrý program a pro zájemce je zajištěna autobusová doprava.

24. dubna 2017 uplyne 80 let od důlní katastrofy na dole Ferdinand v Chomli. Město Radnice a obce Chomle a Vejvanov k této příležitosti uspořádají vzpomínkovou akci s doprovodným programem. Přesný termín bude ještě upřesněn.

16. – 18. června 2017 se bude konat v severočeském Chomutově již 21. setkání hornických měst a obcí. Náš spolek plánuje opět výlet na tuto celorepublikovou slavnost.

Také se připravují nové knihy, kde bude možné dočíst se i o hornictví v našem regionu. Začátkem roku 2017 vydá obec Líně publikaci s kapitolou o hornictví k výročí 900 let obce. 12. prosince 2016 proběhne na radnici ve Stodě od 16:00 křest knihy „Stodsko a Nýřansko na starých pohlednicích“. Obdobná publikace o Dobřansku na starých pohlednicích vyjde začátkem roku 2017. Na pultech knihkupectví by se v novém roce mělo objevit i druhé vydání knihy Krajina nad pokladem od Jana Drnka.

Krátce po květnové členské schůzi se v Příbrami u příležitosti 800 let města konalo „20. setkání hornických měst a obcí ČR a 16. evropský den horníků a hutníků“. Slavnosti probíhaly mezi 10. a 12. červnem 2016. První den bylo možné navštívit hornické expozice a městem prošel večerní osvětlený průvod. 11. června dorazil i autobus se zástupci našeho spolku a dalšími zájemci o hornictví. Hlavním bodem v programu byl průvod městem, který začínal na Svaté Hoře. Před polednem dorazily všechny spolky v průvodu čítajícím více než 100 hornických spolků z Čech i zahraničí na náměstí TGM, kde pokračoval bohatý kulturní program. Dále bylo možné ve městě navštívit i hornické muzeum a další montánní památky.

19. – 21. srpna 2016 probíhaly v krušnohorském Jáchymově slavnosti k výročí 500 let založení města. Za HHS ZUD na oslavu vyrazili Antonín a Marie Cuberovi. Městem prošel také průvod krojovaných horníků z celé republiky i ze zahraničí a program opět doplnil bohatý kulturní program.

3. září 2016 uspořádal náš hornický spolek 2. Den horníků ve Zbůchu. V dopoledních hodinách jsme položili věnec na hřbitově v Chotěšově u hrobu horníků, kteří zemřeli při důlním neštěstí na dole Austria I v Týnci. Následoval průvod obcí Zbůch, který byl zahájen na obecní návsi. Letošního průvodu se zúčastnili také kolegové z hornického spolku Prokop z Příbrami, z hornického spolku ze Sokolova a z hornického spolku z Kladna. Průvod končil v areálu ZUD a.s., kde bylo připraveno pro návštěvníky občerstvení, expozice o historii hornictví na Plzeňsku a v neposlední řadě i suvenýry našeho spolku (trička, nášivky a kšiltovky). Dále zahrála hudba k tanci i poslechu a nechyběl výstup na blízký odval s možností rozhledu po okolí. Při organizaci průvodu velmi pomohl Sbor dobrovolných hasičů ze Zbůchu.

Následující sobotu 10. září 2016 se konal Den horníků v Sokolově, kam náš spolek také vyrazil. Autobusovou dopravu zajišťoval náš člen p. Jaroslav Bláha a do Sokolova vyrazila jedna z nejpočetnějších delegací z naší republiky. Všichni měli naše spolková trička a v průvodu městem nás velmi dobře reprezentovali.

18. září 2016 organizovalo slovenské město Pezinok vinobraní a i zde se v průvodu městem představili naši zástupci.

Během léta založil p. Antonín Cubera Facebookové stránky našeho spolku, kam je možné se přihlásit a být informován o činnosti spolku.

Na dalších řádcích bychom Vám představili naše plány na zbytek roku a rok následující.

8. prosince 2016 bude přednášet Ing. Jakub Bacík na 107. hornickém semináři v Národním technickém muzeu o historii těžby černého uhlí na Plzeňsku a také o HHS ZUD.

11. února 2017 budeme organizovat již druhou Hornickou zábavu, na kterou jste všichni srdečně zváni. Zábava proběhne v Národním domě v Chotěšově od 20:00, k tanci a poslechu bude hrát Holýšovská trojka. Připraven je pestrý program a pro zájemce je zajištěna autobusová doprava.

24. dubna 2017 uplyne 80 let od důlní katastrofy na dole Ferdinand v Chomli. Město Radnice a obce Chomle a Vejvanov k této příležitosti uspořádají vzpomínkovou akci s doprovodným programem. Přesný termín bude ještě upřesněn.

16. – 18. června 2017 se bude konat v severočeském Chomutově již 21. setkání hornických měst a obcí. Náš spolek plánuje opět výlet na tuto celorepublikovou slavnost.

Také se připravují nové knihy, kde bude možné dočíst se i o hornictví v našem regionu. Začátkem roku 2017 vydá obec Líně publikaci s kapitolou o hornictví k výročí 900 let obce. 12. prosince 2016 proběhne na radnici ve Stodě od 16:00 křest knihy „Stodsko a Nýřansko na starých pohlednicích“. Obdobná publikace o Dobřansku na starých pohlednicích vyjde začátkem roku 2017. Na pultech knihkupectví by se v novém roce mělo objevit i druhé vydání knihy Krajina nad pokladem od Jana Drnka.

sepsal Ing. Jakub Bacík (předseda HHS ZUD)

(původně publikováno na )

Kategorie: Aktuality

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies.  View more
Nastavení cookies
Přijmout
Odmítnout
Nastavení Cookies
Soukromí a Cookies
Název Aktivní
__wpdm_client

Kdo jsme

Naše webová adresa je: https://hhszud.cz.

Jaké shromažďujeme osobní údaje a proč je shromažďujeme

Komentáře

Když návštěvníci přidají komentář na tento web, jsou shromažďovány údaje zobrazené ve formuláři pro komentář, dále IP adresa návštěvníka a řetězec user agent definující prohlížeč, což pomáhá k detekci spamu. Službě Gravatar může být poskytnut anonymní řetězec vytvořený z vaší emailové adresy (nazývaný také hash), díky kterému lze určit jestli tuto službu používáte. Zásady ochrany osobních údajů služby Gravatar jsou k dispozici zde: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vašeho komentáře je váš profilový obrázek viditelný pro veřejnost v kontextu vašeho komentáře.

Média

Pokud nahráváte obrázky na tento web, měli byste se vyhnout nahrávání obrázků s vloženými údaji o poloze (EXIF GPS). Návštěvníci webu mohou stáhnout a zobrazit libovolné data o poloze z obrázků na webu.

Kontaktní formuláře

Cookies

Pokud na naše stránky přidáte komentář, můžete povolit uložení jména, emailové adresy a webové stránky do cookies. Tímto způsobem se snažíme zvýšit váš komfort, když budete psát nový komentář už pak nebudete muset tyto údaje znovu vyplňovat. Tyto soubory cookies budou mít životnost jeden rok. Pokud máte účet a přihlašujete se k tomuto webu, nastavíme dočasné cookie pro ověření, zda váš prohlížeč přijímá soubory cookies. Tento soubor cookie neobsahuje žádné osobní data a při zavření prohlížeče se zruší. Při přihlašování vám nastavíme také několik souborů cookies pro uložení vašich přihlašovacích údajů a pro nastavení zobrazení obrazovky. Přihlašovací soubory cookies mají životnost dva dny a cookies pro nastavení zobrazení mají životnost jeden rok. Pokud potvrdíte možnost „Zapamatovat si mě“, vaše přihlášení bude trvat dva týdny. Pokud se ze svého účtu odhlásíte, přihlašovací cookies budou odstraněny. Pokud upravujete nebo publikujete článek, bude ve vašem prohlížeči uložen další cookie. Tento cookie neobsahuje žádné osobní data a jednoduše označuje ID příspěvku, který jste právě upravili. Jeho platnost vyprší po 1 dni.

Vložený obsah z dalších webů

Příspěvky na těchto stránkách mohou obsahovat vložený obsah (například videa, obrázky, články atd.). Vložený obsah z jiných webových stránek se chová stejným způsobem, jako kdyby návštěvník navštívil jiný web. Tyto webové stránky mohou shromažďovat data o vás, používat soubory cookies, vkládat další sledování od třetích stran a sledovat vaši interakci s tímto vloženým obsahem, včetně sledování interakce s vloženým obsahem, pokud máte účet a jste přihlášeni na danou webovou stránku.

Analytika

S kým sdílíme vaše údaje

Jak dlouho uchováváme vaše údaje

Pokud přidáte komentář, komentář a jeho metadata budou uchovávána po dobu neurčitou. Údaje jsou uchovávány za účelem automatického rozpoznání a schválení všech následných komentářů, místo jejich držení ve frontě moderování. Pro uživatele, kteří se registrují na tomto webu (pokud mají tuto možnost), ukládáme také osobní údaje, které uvádějí ve svém uživatelském profilu. Všichni uživatelé mohou kdykoliv vidět, upravovat nebo smazat své osobní údaje (s výjimkou toho, že nemohou změnit své uživatelské jméno). Administrátoři webu mohou také tyto informace zobrazit a upravovat.

Jaké máte práva?

Pokud máte na tomto webu účet nebo jste zde přidali komentáře, můžete požádat o obdržení souboru s exportem osobních údajů, které o vás uchováváme, včetně všech údajů, které jste nám poskytli. Můžete také požádat o odstranění veškerých osobních údajů, které o vás uchováváme. Tato možnost nezahrnuje údaje, které jsme povinni uchovávat z administrativních, právních nebo bezpečnostních důvodů.

Kam posíláme vaše data?

Komentáře návštěvníků mohou být kontrolovány prostřednictvím automatizované služby detekce spamu, která může být umístěna v zahraničí.
Uložit nastavení
Nastavení cookies