Informace ze zasedání výkonného výboru HHS ZUD z 19.3.2019

 

Výkonný výbor HHS ZUD na svém zasedání z 19.3.2019 kromě běžných organizačních zajištění činnosti spolku projednal:

Uzavření spolupráce s Iron Monument Club Plzeň – historické železnice. Spolupráce spolku s klubem spočívá v celoroční výměně informací a zejména v zajištění tzv. „zážitkových vlaků“ to je vypravení historických souprav po hornických tratích Plzeňského regionu. První takový vlak by měl být vypraven 21.září letošního roku v den konání 5. Dne horníků a pojede trasu Plzeň – Nýřany – Zbůch. Další vlaky budou vypraveny v těchto termínech:

12.10.2019 trať   Humboldtka, Cíglerka

16.11.2019 trať Heřmanova Huť, Kamenný Újezd

7.12.2019   trať Tlučná Krimich II

HHS ZUD zajistí uniformovaný doprovod vlaků s výkladem o historii šachet na trasách a o historii hornictví a výstavu dokumentů, která bude instalována v jednom z vagónů.

 

Byly projednány práce na zabezpečení Naučné expozice lomu Kristián – Terezka se zpřístupněním brouskového horizontu a ukázkové štoly na pozemku, který spolek na Břasku vlastní.

 

Byl projednán projekt a postup prací na expozici  hornického muzea, které se připravuje  v prostorech  ZUD a.s. Na objektu muzea už byly zahájeny stavební a technické práce, na sobotu 30.3.2019 svolává výkonný výbor brigádu. O konání brigády byli členové spolku informováni prostřednictvím emailu a osobně členy výboru.

 

V rámci nominace na Českého permona 2019 bylo navrženo nominování restaurace pomníku horníkům, kteří se stali obětí důlního neštěstí na dole v Týnci před 101 lety. Nominace byla projednána se zástupci obce Chotěšov.

 

Byl navržen a schválen program květnové členské schůze, která bude 23.května 2019 od 17:00 hodin v sále obecního domu v Líních.

 

Byl navržen a schválen termín dalšího kamarádského setkání bývalých zaměstnanců ZUD a členů hornických spolků, tentokrát na 6.6.2019 od 17:00 hodin v restauraci na hřišti ve Zbůchu.

 


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *