Zástupci našeho spolku se 11.4. a 12.4. zúčastnili Valné hromady a Hornického konzilia Sdružení hornických a hutnických spolků ČR, kterého jsme řádným členem. Jednání proběhlo ve velmi pěkném prostředí muzea hornictví v Rudolfově.  Jedním z bodů bylo projednání cen Český permon 2019,  kde jsme měli své želízko v ohni.

 

Obec Chotěšov nominovala v kategorii Počin roku na cenu náš spolek za zrestaurování pomníku obětem důlního neštěstí na dole v Týnci, který je na hřbitově v Chotěšově a my jsme zrestaurováním splnili slib opravit zdevastovaný pomník ke stému výročí neštěstí. Oprava pomníku byla všestranně oceňována mimo jiné i Zlatou cihlou v rámci soutěže vesnice roku, kterou obec Chotěšov loni obdržela.

 

Mezi čtyřmi nominovanými v kategorii Počin roku se náš spolek rozhodně neztratil. Všeobecně bylo zrestaurování pomníku bylo v diskusi členů cechu k nominovaným velmi kladně hodnoceno a měli jsme výrazně nakročeno k vítězství. To nás opravdu upřímně potěšilo. Ale největším tahákem této kategorie byl televizní film Dukla 61 a jak se předpokládalo,  také v kategorii Počin roku  zvítězil.  Náš spolek  porazil film Dukla 61 jak se říká doslova o prsa.  K získání Českého permona 2019 tvůrcům filmu blahopřejeme. Permona 2019 jsme nevyhráli, ale úspěch s jakým byla naše aktivita přítomnými členy cechu přijata, je zadostiučiněním a jsme rádi, že můžeme našim členům a příznivcům přetlumočit vznesená  slova chvály a ocenění naší práce.

Děkujeme jménem výkonného výboru všem, kdo se na zrestaurování pomníku horníkům v Chotěšově podíleli a tímto počinem dostali náš spolek do povědomí cechu a v něm zapojených spolků z celé republiky.

Zdař bůh

Kategorie: 2019Aktuality

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *