Informace ze zasedání výkonného výboru HHS ZUD z 16.4.2019

 

Tentokrát měl výkonný výbor HHS ZUD výjezdní zasedání ve Vranovicích u Břas, abychom se přiblížili našemu druhému místu působení a to Břassku.

 

Projednali jsme přípravu jarní členské schůze, která se bude konat 23.5.2019 v obecním domě v Líních od 17:00 hodin. Doufáme, že se schůze zúčastníte v hojném počtu. Zapište si prosím do svých diářů!

 

Dále bylo projednáno další kamarádské setkání bývalých horníků a členů spolků, které tentokrát uděláme ve Zbůchu v restauraci na hřišti 6.června 2019 od 17:00 hodin. Zapište si prosím do svých diářů!

 

Výbor byl obeznámen s výsledky udílení cen Českého permona 2019, kde jsme měli své želízko v ohni opravený pomník horníkům v Chotěšově. O  prsa nás porazil televizní film Dukla 61.

Výbor projednal účast na setkání hornických měst, obcí a spolků konané 21. – 23.6.2019 letos v Jihlavě, kde bychom měli reprezentovat náš spolek v co největším počtu.

Pokud nás bude dost, vypravíme v sobotu 22.6. do  Jihlavy autobus.  Stále platí možnost přihlášení se – V.Hanauerová tel.: 728942668 nebo email: pryskyrnik@seznam.cz

Informace z našich staveb:

Prodiskutovala se brigáda svolaná na 30.3.2019 ke stavbě venkovní  expozice muzea hornictví, které bude v areálu ZUD a.s. Brigády se zúčastnilo patnáct našich členů a je třeba všem zúčastněným poděkovat.

       

Chlapi makali jak za mlada.

 

   

Připravili jsme pro brigádníky občerstvení a gulášek po práci určitě přišel k chuti. Tak zase příště.

Stále platí výzva všem členům spolku a příznivcům shánět předměty, techniku, písemné materiály, foto a další co souvisí s hornictvím tady u nás, co bychom mohli využít do muzea. Co seženete můžete dávat do kanceláře na ZUD  k Honzovi Vavrunkovi a Vlastě Hanauerové. Děkujeme!!!!!

Po projednání administrativních věcí se výbor vypravil na obhlídku budování expozice brouskového horizontu a stavby ukázkové štoly v odklizu bývalého dolu Terezie, jinak také známé pod názvem Kristián.

 

Odkrytý brouskový horizont důl Terezie Vranovice, stavba ukázkové štoly

 

Zdař bůh – příště.

Kategorie: 2019Aktuality

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *