Dne 13.5.2022 se RNDr. Josef Pašek a Mgr. Vlasta Hanauerová zúčastnili za náš spolek Valné hromady a konzilia Sdružení hornických a hutnických spolků ČR jehož jsme členy, která se konala v hornickém muzeu v Rudolfově u Českých Budějovic. Bylo přítomno celkem 26 spolků, včetně plných mocí. Hlavním bodem jednání hornického konzilia bylo udělení ceny Český permon 2022 ve čtyřech kategoriích – Hornický folklór, Záchrana technických památek, Počin roku a Celoživotní dílo pro každou z nich, osobnostem nebo institucím, které se významně zasloužily o rozvoj hornických tradic. Cenou je soška permona na podstavci ve tvaru zvonku. Nejvíce nás zajímala kategorie Počin roku, v níž soutěžila obec Nevřeň z našeho kraje s projektem vybudování Centra Caolinum a zpřístupnění bývalého hlubinného kaolinového dolu. Při hlasování obdržela obec Nevřeň 10 hlasů, mezi nimi samozřejmě byl i náš hlas. Vzhledem k rovnosti hlasů v pořadí s druhým uchazečem nakonec pro obec Nevřeň rozhodl hlas zastupujícího perkmistra. Pro nás je to inspirace pro další rok i když jsme zatím už dvakrát v získání sošky Český permon neuspěli. Rozhodně budeme mít pro rok 2023 opět do soutěže co nabídnout.

V kategorii Celoživotní dílo nastala zvláštní situace, kdy konzilium rozhodlo o udělení tří ocenění. Ceny Český permon budou slavnostně předány v Kutné Hoře v sobotu 24. září 2022 na 26. celostátního setkání hornických měst, obcí a spolků, které bude probíhat ve dnech 23. – 25.9.2022 v Kutné Hoře. Samozřejmě se chceme tohoto celonárodního setkání s mezinárodní účastí jako už tradičně zúčastnit také, a to v co nejhojnějším počtu. Na hlavní dny to je 24. a 25.9. máme již zarezervováno ubytování pro 16 osob.

Mezi důležité body jednání valné hromady patřily návrhy ke změnám ve stanovách cechu, které se budou schvalovat na podzim. Na podzim se také bude doplňovat předsednictvo a volit nový perkmistr Sdružení hornických a hutnických spolků ČR za letos zemřelého perkmistra Ing. Miroslava Šťastného. V dalším jednání jsme se dozvěděli o stavu dotací na aktivity spolků, pravidlech jednání spolků a spolupráce mezi nimi a aktivně jsme se zúčastnili diskuse, neboť díky aktivní činnosti našeho spolku a dnes už i zkušeností, máme vždycky s čím do diskusí na valných hromadách přispět.

Zpracovali:

RNDr. Josef Pašek – místopředseda HHS ZUD

Mgr. Vlasta Hanaeurová – tajemník VV HHS ZUD


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies.  View more
Nastavení cookies
Přijmout
Odmítnout
Nastavení Cookies
Soukromí a Cookies
Název Aktivní
__wpdm_client

Kdo jsme

Naše webová adresa je: https://hhszud.cz.

Jaké shromažďujeme osobní údaje a proč je shromažďujeme

Komentáře

Když návštěvníci přidají komentář na tento web, jsou shromažďovány údaje zobrazené ve formuláři pro komentář, dále IP adresa návštěvníka a řetězec user agent definující prohlížeč, což pomáhá k detekci spamu. Službě Gravatar může být poskytnut anonymní řetězec vytvořený z vaší emailové adresy (nazývaný také hash), díky kterému lze určit jestli tuto službu používáte. Zásady ochrany osobních údajů služby Gravatar jsou k dispozici zde: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vašeho komentáře je váš profilový obrázek viditelný pro veřejnost v kontextu vašeho komentáře.

Média

Pokud nahráváte obrázky na tento web, měli byste se vyhnout nahrávání obrázků s vloženými údaji o poloze (EXIF GPS). Návštěvníci webu mohou stáhnout a zobrazit libovolné data o poloze z obrázků na webu.

Kontaktní formuláře

Cookies

Pokud na naše stránky přidáte komentář, můžete povolit uložení jména, emailové adresy a webové stránky do cookies. Tímto způsobem se snažíme zvýšit váš komfort, když budete psát nový komentář už pak nebudete muset tyto údaje znovu vyplňovat. Tyto soubory cookies budou mít životnost jeden rok. Pokud máte účet a přihlašujete se k tomuto webu, nastavíme dočasné cookie pro ověření, zda váš prohlížeč přijímá soubory cookies. Tento soubor cookie neobsahuje žádné osobní data a při zavření prohlížeče se zruší. Při přihlašování vám nastavíme také několik souborů cookies pro uložení vašich přihlašovacích údajů a pro nastavení zobrazení obrazovky. Přihlašovací soubory cookies mají životnost dva dny a cookies pro nastavení zobrazení mají životnost jeden rok. Pokud potvrdíte možnost „Zapamatovat si mě“, vaše přihlášení bude trvat dva týdny. Pokud se ze svého účtu odhlásíte, přihlašovací cookies budou odstraněny. Pokud upravujete nebo publikujete článek, bude ve vašem prohlížeči uložen další cookie. Tento cookie neobsahuje žádné osobní data a jednoduše označuje ID příspěvku, který jste právě upravili. Jeho platnost vyprší po 1 dni.

Vložený obsah z dalších webů

Příspěvky na těchto stránkách mohou obsahovat vložený obsah (například videa, obrázky, články atd.). Vložený obsah z jiných webových stránek se chová stejným způsobem, jako kdyby návštěvník navštívil jiný web. Tyto webové stránky mohou shromažďovat data o vás, používat soubory cookies, vkládat další sledování od třetích stran a sledovat vaši interakci s tímto vloženým obsahem, včetně sledování interakce s vloženým obsahem, pokud máte účet a jste přihlášeni na danou webovou stránku.

Analytika

S kým sdílíme vaše údaje

Jak dlouho uchováváme vaše údaje

Pokud přidáte komentář, komentář a jeho metadata budou uchovávána po dobu neurčitou. Údaje jsou uchovávány za účelem automatického rozpoznání a schválení všech následných komentářů, místo jejich držení ve frontě moderování. Pro uživatele, kteří se registrují na tomto webu (pokud mají tuto možnost), ukládáme také osobní údaje, které uvádějí ve svém uživatelském profilu. Všichni uživatelé mohou kdykoliv vidět, upravovat nebo smazat své osobní údaje (s výjimkou toho, že nemohou změnit své uživatelské jméno). Administrátoři webu mohou také tyto informace zobrazit a upravovat.

Jaké máte práva?

Pokud máte na tomto webu účet nebo jste zde přidali komentáře, můžete požádat o obdržení souboru s exportem osobních údajů, které o vás uchováváme, včetně všech údajů, které jste nám poskytli. Můžete také požádat o odstranění veškerých osobních údajů, které o vás uchováváme. Tato možnost nezahrnuje údaje, které jsme povinni uchovávat z administrativních, právních nebo bezpečnostních důvodů.

Kam posíláme vaše data?

Komentáře návštěvníků mohou být kontrolovány prostřednictvím automatizované služby detekce spamu, která může být umístěna v zahraničí.
Uložit nastavení
Nastavení cookies